Konunuzu onaylatmak
Önceki Etkinlik NASIL Sonraki
Konunuzu onaylatmak
Ne sunacağınız hakkında temel fikri edindikten sonra, konunuzun gruplar tarafından kabul edilmesini sağlamalı ve sunmak için fırsat almalısınız. Bu iş için en iyi yol, tasarladığınız sunumunuzu yerel LKG'ye vermek ve eleştiri yapmalarına izin vermek. Dinleyicilerin eleştirileri, özellikle daha önce sunum vermemişseniz, büyük önem taşır.
Öyleyse bir LKG'de konuşmanın sırrı nedir? Birçok durumda, sadece teklif. LKG'ler, toplantıdan sonra bira içmeye gitmenin dışında, her toplantı için yeni bir fikir alabilecekleri konuşmacıları dinlemekten zevk alırlar.
Katılmak istediğiniz konferanslarla ilgili olarak, büyük konferansları ya da fuarları kontrol edin. Bazıları, Linux web sitelerinde listelenmiştir, bazılarıysa tartışma listelerine uygun olarak, gibi, etkinlik katılım çağrıları şeklinde gönderilirler. Diğer bir çoğu da ya e-posta ile gelir ya da forumlarından bulursunuz.
Nasıl çalıştığını bilmediğim için, hangi belgelerin kabul edilebileceği ya da reddedilebileceği hakkında yorum yapamam. Ancak önerebileceğim en iyi yol, eskiden hangi konuların seçildiğini görmek ve özetinizi bu yola göre çıkarmaktır.
Sunum yapacağınız konuyu belirledikten sonra, yer, tarih, saat ve buna benzer konular hakkında bilgi edinmeye çalışın. Sunumunuzu nasıl vereceğiniz bu etkenlere bağlıdır. Basılmış slaytlar kullanılarak yapılan bir sunum, dizüstü bilgisayarınıza bağlanan bir LCD projektörden yaptığınız sunumdan daha farklı görünecektir. Bazı durumlarda kendi dizüstü bilgisayarınızı sunuma getirmek zorunda kalabilirsiniz.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Bir konu seçmek Başlangıç Sunumu hazırlamak
Bir Linux Kitaplığı Sayfası