Topluluk
Önceki Linux Tıp NASIL Sonraki
Topluluk
Haberler
LinuxMedNews
LinuxMedNews, Linux ve tıbbi projeler için resmi olmayan yeni bir haber sitesi. LinuxMedNews.org, dünyada tıbbi alanda yapılan açık kaynak uygulamalarıyla ilgili bilgileri, harcanan çabaları, duyuruları yayınlamak ve paylaşmak için tasarlandı. LinuxMedNews; haberler ve proje kolleksiyonları için Squishdot ve Zope kullanıyor. LinuxMedNews; sağlık hizmetleri ya da açık kaynakla ilgilenen herkes için ilginç ve eğlenceli bir kaynak ihtiva ediyor.
Spirit Projesi
Spirit Projesi bu belgeyi hazırlarken de karşılaştırma imkanı bulduğumuz açık kaynak yazılımları içeren çokdilli bir kaynak. İyi tasarlanmış ve ayrıntılarına girmek için fazla büyük bir site, ama yazılım geliştirme ve haber grupları için iyi bir kaynak olduğunu söyleyelim.
Dernekler
Amerikan Tıbbi Bilişim Derneği
AMIA, tıbbi topluluk için oluşmuş bilgileri ve teknolojileri destekleyen bir dernektir. AMIA bir Açık Kaynak Çalışma Grubunu destekler. OS-WG, dünya çapında tıp hakkında araştırmalar yapan destekçilere, kliniklere, hastanelere, donanım üreticilerine ve araştırmacılara sahiptir. AMIA, üyelik gerektiriyor, buna rağmen AMIA bir yıllık üyelik için sadece 30 $ talep ediyor. Bu üyelik kademesinde, bir çalışma grubuna ve e-posta listesine katılabilirsiniz.
E-posta Listeleri
OpenHealth
OpenHealth, tıbbi projeler için geliştirilen açık kaynak yazılım uygulamaları ile ilgili tartışmaların yapıldığı bir tartışma listesine sahiptir. OpenHealth, bilim ve tıpla ilgili konuların tartışıldığı en büyük ve en popüler listelerden birisir ve uluslararası üne sahiptir. 2003'ün sonlarında ve 2004'ün başlarında, listeye katılmak isteyen kullanıcılarla ilgili bir sorun çıktı. OpenHealth listesinin sahibi, Minoru Geliştirme, bu sorunu liste yönetimini Bud Bruegger'e vererek çözdü. E-posta listesine bu adresten üye olabilirsiniz. Minoru Geliştirme, aynı zamanda açık kaynak projeleriyle ilgili bir listeye sahiptir.
Açık Kaynak Sağlık Bakım İttifakı
Açık Kaynak Sağlık Bakım İttifakı (OSHCA) insan ve veterinerlik sağlık bilimleriyle ilgili açık kaynak yazılımlarını desteklemek ve kolaylaştırmak için kurulmuş ortak bir forumdur. Çoğu güncelliğini kaybetmiş bilgiler içeren OSCHA internet sitesi OpenHealth e-posta listesine bir bağ içermektedir.
IRC
IRC #openmed
#openmed, irc.openprojects.net üzerinde kurulmuş bir IRC kanalıdır. IRC hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın. Openprojects.net hakkında daha fazla bilgi için bu siteyi ziyaret edin.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Debian-Med Başlangıç Tıbbi Kayıt Uygulamaları
Bir Linux Kitaplığı Sayfası