Giriş
Önceki Kullanıcı Kimlik Kanıtlama NASIL Sonraki
Giriş
Bu belge nasıl oluştu
Ev ağıma (çoğu gereksiz :)) yeni ağ servisleri eklemeye çalıştığımda bir takım kimlik doğrulama problemleriyle karşılaştığımdan Linux sistemlerinde kimlik doğrulamanın NASIL yapılacağını anlatan bu belgeyi bitirme projem olarak hazırlamaya karar verdim. Umarım bu belge sistem yönetiminin genellikle unutulan ama önemli bu yönünü anlamanıza yardımcı olur.
Yeni Sürümler
Kendime bir alan alıp çalıştırıncaya kadar bu belgenin son sürümüne http://www.tldp.org adresinden erişilebilirsiniz.
Geri Bildirim
Yorumları, düzeltmeleri ve önerileri adresine gönderebilirsiniz.
Lisans
Telif Hakkı © 2000 Peter Hernberg, Özgün Belge
Telif Hakkı © 2005 Necdet Yücel, Türkçe Çeviri
Aşağıdaki kısıtlamalara uyduğunuz sürece bu belgeyi kısmen ya da tamamen kopyalayabilirsiniz.:
  • Belgenin tamamen veya kısmen kopyalarında yukarıdaki telif hakkı bilgisi ve bu izin notu korunmalıdır.
  • Bu belgeden türetilecek belgeler ve belgenin çevirileri için önceden izin alınmalıdır. Türkçe çeviri yazara bildirilmiştir.
  • Bu çalışmayı kısmen yayınlarsanız tam sürümünü nasıl edinecekleri bilgisini eklemelisiniz.
  • Küçük bölümler nereden alıntılandığının yazılması halinde tanıtım veya eleştiri için izin almadan kullanılabilir. Akademik kullanımlar için istisnalar sağlanabilir: yazara yazın ve sorun. Bu kısıtlamalar öğrencileri ve eğitmenleri kısıtlamak için değil yazarı korumak için getirilmiştir. Bu belgedeki tüm kaynak kodlar (belgenin hazırlandığı SGML hariç) GNU Genel Kamu Lisans'ı ile lisanslanmıştır. Bu lisansa anonim ftp ile GNU arşivlerinden ulaşabilirsiniz.
Teşekkürler
Beni 18 yaşıma kadar getiren aileme teşekkür ederim. Debian geliştiricilerine hazırladıkları güzel dağıtım için teşekkür ederim. Beni bir guru (geek - yazılım hatalarıyla beslenen kişi) olarak tanımlayarak onurlandıran CGR'ye teşekkür ederim. Sandy Harris'e yararlı önerileri için teşekkür ederim. Son olarak onsuz nasıl yaşayacağımı bilmediğim ramen noodles'ı yaratanlara teşekkür ederim.
Okuyucu Hakkındaki Kabuller
Bu belgenin hedefine ulaşabilmesi için okuyucunun komut satırından komut çalıştırmakla ve yapılandırma dosyalarını düzenlemekle bir sorunu olmadığı kabul edilmiştir.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Kullanıcı Kimlik Kanıtlama NASIL Başlangıç Sisteminizde Kullanıcı Bilgileri Nasıl Saklanır
Bir Linux Kitaplığı Sayfası